بکسل کردن

بکسل کردن ، یکی از موثر ترین کارها برای مواقعی است که خودرو در جایی گیر کرده یا اینکه بر اثر مشکلات فنی قادر به حرکت نیست.

در این مواقع یک خودرو دیگر با اتصال سیم بکسل به خودرو آسیب دیده آن را به حرکت در می آورد تا در صورت خرابی به اولین تعمیرگاه مجاز و در صورت گیر کردن از آن مکان را خارج کند. افراد زیادی برای جا به جایی و حمل خودروی خود از یدک کش و یا خودروبر استفاده می کنند که با توجه به میزان حساسیت فرد نسبت به خودروی خود از بین یدک کش و خودروبر یکی را انتخاب می کند. مهم ترین تفاوت یدک کش و خودروبر در نوع حمل خودرو به وسیله این خودرو ها می باشد. دقت داشته باشید که در زمان استفاده از یدک کش و خودروبر مکانیزه حتما باید ضمانت نامه ای بابت حمل و نقل اتومبیل خود دریافت کنید که بر اساس آن حودرو شما در طول مسیر توسط یدک کش ارائه دهنده خدمت، بیمه شود.

 

هنگام بکسل کردن چه مواردی را رعایت کنیم؟


• از اتصال صحیح دو سر سیم بکسل اطمینان کامل پیدا کنید.
• توجه کنید که سیم بکسل پیچ یا تاب نداشته باشید و کاملا سفت باشد. این امر باعث می شود تا کابل فرسوده یا پاره بشود.
• از سلامت سیم بکسل مطمئن شوید. بررسی کنید که این سیم فرسوده نباشد.
• هرگز با تسمه ی بکسل یا یدک، ماشین بی سر نشین و راننده را بکسل نکنید.
• آرام برانید.
• سیستم فرمان، ترمز و چراغ های راهنمای خودرو را کنترل کنید تا مطمئن شوید که در هنگام بکسل کردن کار می کنند. اگر خودرو به سیستم فرمان و ترمز هیدرولیک مجهز باشد، مطمئنا عملکرد آن ها در هنگام خاموش بودن موتور خودرو محدود می گردد. در چنین شرایطی بهترین تصمیم، اجاره کردن یک خودرو بر یا وانت یدک کش است.
• فلاشر های هردو خودرو را در تمام مدت بکسل کردن روشن بگذارید.
• بی دلیل فرمان ندهید و به چپ و راست نپیچید. به یاد داشته باشید که علاوه بر خودروی شما، یک خودرو دیگر هم به دنبال شما و تحت تاثیر حرکات شما است. حرکات بی دلیل ممکن است باعث بروز حادثه بشود.

 

تفاوت ایمنی و سرعت خودروبر معمولی با خودروبر مکانیزه چیست؟ 

خودروبر مکانیزه نسبت به سایر خودروبر ها علاوه بر ایمنی بالا از سرعت بیشتری نیز برخوردار می باشد، بنابرابن می تواند در کمترین زمان ممکن خودروی شما را از محلی به محل دیگر جا به جا کند. یدک کش مکانیزه نسبت به یدک کش های معمولی دیگر پایداری بسیار بهتری دارد به همین دلیل امروزه از این یدک کش مکانیزه جهت انتقال ماشین ها در جاده های شهری استفاده می شود کفی خودروبر مکانیزه با در نظر گرفتن نوع اتومبیل در سگمنت ای مختلف عاج کاری شده است به همین دلیل نیروی اصطکاکی که بین لاستیک ها و سطح کفی وجود دارد به حداکثر خود می رسد. این امر باعث شده است که اتومبیل در زمان حرکت بدون هیچگونه حرکت اضافی به مسیر خود ادامه دهد. برای اینکه خودرو در زمان حرکت ثابت بماند و هیچ گونه حرکت اضافی نداشته باشد، لاستیک های خودرو حتما باید توسط زنجیرهای فولادی به کفی خودروبر متصل شوند به خصوص برای مسیر های خارج از شهر.